Poľsko - výlet

Atraktívne Poľsko - Oswiecim, Krakow a Wieliczka    
Bratislava: 2 dni - 56,-€ / 3 dni - 86,-€
Košice: 2 dni - 49,-€ / 3 dni - 79,-€


Objavte čaro i smútok histórie, ako aj znovunájdenie starej pravdy, „soľ nad zlato“, vďaka netradičným pamiatkam, ktoré Vám Poľsko ponúka.

Krakow – jedno z najnavštevovanejších miest strednej Európy, bývalé kráľovské mesto, dnes hlavné mesto Malopoľského vojvodstva.


Oswiecim – múzeum v pôvodných priestoroch tábora Auschwitz a Birkenau, koncentračné tábory - symbol masového vyvražďovania, holokaustu a teroru.


Wieliczka - najstaršia a najväčšia soľná baňa v Európe. Sprístupnená je 3,5 km dlhá trasa so soľnými jazerami, komorami či kaplnkou, ktoré sa rozprestierajú v hĺbke od 64 do 135 m .


Zahraničné výlety

1. deň
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách, cesta do Poľska a prehliadka Osvienčimu.
Druhá svetová vojna otriasla celým svetom. Na všetkých školách sa učíme o slovenských dejinách, o tom, ako nacistické vojská mučili nevinných ľudí. Avšak pocit, ktorý zažijete, keď vstúpite do koncentračného tábora Auschwitz v Osvienčime sa nevyrovná žiadnej učebnici. Tento zážitok je síce psychicky náročný, ale reálny. Určite naň nezabudnete a možno vám zmení pohľad na život. Presun do Krakowa, osobné voľno, ubytovanie, nocľah.

2. deň
Raňajky a prehliadka Krakowa. Symbolom starého Krakowa je hrad Wawel. Kráľovský korunovačný zámok stojí na 228 metrovom pahorku nad riekou Wisła. Pamiatky Wawelu: Kaplnka Žigmunda, Obrí zvon, Kríž Čierneho Krista. Nachádzajú sa tu aj početné historické stavby, paláce, kostoly, ale aj Jagellovská univerzita a gotická katedrála, kde boli v minulosti pochovávaní poľskí králi.

Staré mesto je charakteristické početnými historickými stavbami (komplex stredovekých a renesančných budov, ktorým dominuje Sukiennicea kde v 13. storočí existoval jeden z najväčších trhov v Európe, Židovské mesto Kazimierz. Odchod do hotela, nocľah.

3. deň
Raňajky, presun na návštevu soľných baní vo Wieliczke.
Wieliczka je najstaršia soľná baňa v Poľsku, ktorá bola celé stáročia prameňom bohatstva regiónu a kultúrnym základom. Prekrásne kaplnky, úžasné podzemné jazerá, originálne zariadenia a výstroj, ako aj zachované výtvory baníckych prác podávajú obraz o boji ľudí so živlami. Baňa sa rozprestiera na deviatich poschodiach, ktoré sú skryté pod mestom v hĺbke 327 m. Baňa Wieliczka bola v roku 1978 zapísaná aj do Prvej listiny svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.


Vo večerných hodinách odchod z Poľska a návrat na Slovensko.


V prípade záujmu o danú ponuku nás neváhajte kontaktovať cez náš kontaktný formulár.

Cena zahŕňa: Poistenie insolventnosti CK, doprava moderným klimatizovaným autobusom, DPH, v prípade 2 a 3-dňového výletu ubytovanie s raňajkami. Cena platí pri obsadení autobusu min. 40 platiacimi + 3x doprovod grátis.Využívame služby: