Rakúsko - výlety

Carnuntum park – v rímskych šľapajach     / 1 deň - 9,-€

V archeologickom parku sa prenesiete do čias rozkvetu starovekej rímskej civilizácie. Historický komplex bývalého vojenského tábora z rímskej ríše je určený nielen pre milovníkov histórie. Tak neváhajte a vydajte sa spolu s nami spoznávať život starovekého Ríma.

Zahraničné výlety

Pred 2000 rokmi sa zrodila jedna z najvýznamnejších metropol rímskeho impéria: Carnuntum - opevnený zimný vojenský tábor a hlavné mesto provincie Horné Panónsko, ktoré bolo základňou rímskej dunajskej flotily. Vďaka metódam experimentálnej archeológie sa premiestníte do dávnych čias starých Rimanov, preštudujete si ich stavby, započúvate sa do historiek o dávnych obyvateľoch a ich slávnostiach, prejdete Pohanskou bránou a cez amfiteáter do múzea mincí či unikátnych brnení.

Cena zahŕňa: poistenie insolventnosti CK, doprava moderným klimatizovaným autobusom, DPH. Cena platí pri obsadení autobusu min. 35 platiacimi osobami.Schloss Hof - najskvostnejší zámok Habsburskej monarchie     / 1 deň - 10,-€

Privíta Vás jeden z najkrajších zámkov, aké ste doteraz videli. Bývalé prázdninové sídlo Habsburgovcov je najväčšie v strednej Európe a ponúka bohatý pohľad na dobu len krátko minulú, kedy sa v jeho komnatách pohybovali cisári a služobníctvo.

Jedinečné barokové sídlo Schloss Hof bolo sídlom princa Eugena Savoyského a neskôr Márie Terézie. Nádherný komplex pozostávajúci z obytného kniežacieho paláca, umelecky tvarovaných terasových záhrad a idylického statku bol založený koncom roka 1720.
Dnes môžete v komnatách zámku obdivovať originálny nábytok, klenoty a ďalšie kultúrnohistorické vzácnosti zachytávajúce atmosféru čias kniežat.
Výnimočnú veľkoleposť zámku Schloss Hof v nemalej miere určuje zámocká záhrada spolu s oranžériou, ktorá vo svojej úžasnej rozľahlosti klesá v siedmich terasách až k rieke Morava. Celý zámocký areál, rozprestierajúci sa na ploche viac ako 5 hektárov dopĺňajú aj hospodárske budovy, pasienky, stajne a patrí tak k najväčším barokovým komplexom tohto typu v Európe.

Cena zahŕňa: poistenie insolventnosti CK, doprava moderným klimatizovaným autobusom, DPH. Cena platí pri obsadení autobusu min. 35 platiacimi osobami.
 Dom morí - podmorský svet na dosah    / 1 deň - 11,-€

Jedinečný a neopakovateľný zážitok na vás čaká v Haus des Meeres – v Dome morí kde na vás čaká viac ako 3500 živočíchov. V hlavnej úlohe môžete vidieť žraloky, korytnačky, hady a množstvo nádherných koralov a rýb.

V centre Viedne sa nachádza jedinečný a neopakovateľný Haus des Meeres (Dom morí).
Dom morí je nové akvaterárium vo Viedni, kde sa na ploche 6 000 m2 v siedmych sekciách (tropická sladká voda, tropická morská voda, domáce vodstvo, Stredozemné more, teráriá, tropický dom a žraloky) nachádza viac ako 3 500 živočíchov. Hlavnými atrakciami sú žraloky, pirane, korytnačky, hady, množstvo rozličných koralov ako aj nádherných rýb. Senzáciou je nový tropický dom s voľne poletujúcimi vtákmi či voľne pohybujúcimi sa opicami a nový krokodílí park. Z plošiny viedenského Domu morí (Haus des Meeres) – veže Flakturm sa tiež možno pokochať krásnym výhľadom na „more“ viedenských pamiatok od Stefansdomu, Donaucity, po Riesenrad či Viedenský les.

Cena zahŕňa: poistenie insolventnosti CK, doprava moderným klimatizovaným autobusom, DPH. Cena platí pri obsadení autobusu min. 35 platiacimi osobami.
 Family Park – rozprávkový park v Rakúsku      / 1 deň - 8,-€

Najväčší zábavný park v blízkosti Neziderského jazera je miesto, ktoré sa oplatí navštíviť. Rozprávkový les, zážitkový hrad, dobrodružný ostrov a gazdovský dvor poskytuje celodenný bohatý zábavný program. Na deti čaká  horská dráha, jazda na drakovi, hrad na lezenie, kolotoč s kačičkami, plavba plťou, Neptúnov vodný svet, škola gladiátorov, mini ZOO a veľa ďalších atrakcií.

Cena zahŕňa: poistenie insolventnosti CK, doprava moderným klimatizovaným autobusom, DPH. Cena platí pri obsadení autobusu min. 35 platiacimi osobami.Schönbrunn a ZOO – domov cisárovnej Sisi      / 1 deň - 11,-€

Schönbrunn bol pôvodne postavený ako lovecký zámok s rozsiahlym parkom, neskôr od polovice 18. storočia dostavaný do svojej súčasnej veľkosti a využívaný ako letné sídlo a rezidenčný zámok cisárskej rodiny a dvoranov. Jeho súčasťou je aj  zámocký park s početnými studňami a fontánami, ako aj najstaršia a doteraz existujúca zoologická záhrada na svete. Od roku 1996 je zapísaný na Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

 

Cena zahŕňa: poistenie insolventnosti CK, doprava moderným klimatizovaným autobusom, DPH. Cena platí pri obsadení autobusu min. 35 platiacimi osobami.

V prípade záujmu neváhajte využiť náš kontaktný formulár.

Pre klientov z Košíc, ktorí majú záujem o jednodňové zahraničné výlety, ponúkame náš Shuttle Bus, ktorým vás prepravíme do Bratislavy a odtiaľ na váš výlet.

V prípade viacdňových výletov ponúkame ubytovanie v Bratislave, alebo na Slnečných jazerách v cene od 15€/osoba s raňajkami.
Prenájom Shuttle Busu: 1 deň - 22,-€ / 2 dni - 27,-€ / 3 dni - 30,-€Kontaktný formulár
* Položky sú povinné


Využívame služby: