Španielsko – Na vlnách fantázie - výlet

Španielsko – Na vlnách fantázie

autobusom: BA - 239,-€ / KE - 259,-€
letecky: 339,-€


Spoznajte s nami najznámejšiu časť Katalánska – Gaudího Barcelonu a „divoké pobrežie“ Costa Brava. Čaká na vás história, moderná kultúra, najelegantnejšie letovisko španielskeho pobrežia a množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Ochutnajte pravý život Katalánska v šľapajach muža, ktorý mu dal tvár.  
Zahraničné výlety


1. Deň
Odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách smerom Rakúsko, Taliansko do Francúzska – Monaco.

2. Deň
V dopoludňajších hodinách príchod do Monaca, prehliadka mesta  a osobné voľno (povinná 9 hodinová prestávka autobusu). Vo večerných hodinách odjazd do Španielska.

3. Deň
V ranných hodinách príchod do letoviska Lloret de Mar. Ubytovanie, osobné voľno, kúpanie v mori. Nocľah.

4. Deň
Po raňajkách odchod do mesta Figueres. V malom rodnom meste Salvatora Dalího - Figueres navštívite jeho múzeum, ktoré  je najväčšie surrealistické múzeum na svete. Múzeum má široký výber z umelcových diel od jeho prvých pokusov až po posledné obrazy. Nájdete tu  jeho hrobku, a to celkom trefne, v centre múzea. Po skončení prehliadky návrat do Lloret de Mar a individuálne voľno.

5. Deň
Po raňajkách odchod do Barcelony. Tento deň bude zasvätený Gaudimu - jeho stavbám a prehliadke Barcelony. Gaudiho  niektorí označujú za šialenca, iní za génia, skôr ako v roku 1926 zahynul pod kolesami električky podpísal sa na meste mnohými impozantnými stavbami a zďaleka to nie je len Sagrada Familia (symbol Barcelony, novogotický chrám), ale aj La Pedrera (kameňolom) - rozprávkovo koncipovaný dom so strechou pripomínajúcou chrbát obrovského jaštera, ktorá bola postavená v rokoch 1905-1910 na bytové a kancelárske účely. Pamiatkou spomedzi významných Gaudího stavieb je aj Park Güell - pôvodne to mala byť luxusná vilová oblasť pre najbohatších ľudí. Keďže sa domy nepodarilo predať, stal sa z nich verejný park. V popoludňajších hodinách sa presuniete do Akvária, kde sa môžete ponoriť do sveta žralokov, rají, murén a morských koníkov. Akvárium s 11000 druhmi živočíchov a 80 m dlhým podvodným tunelom je pre milovníkov podmorského sveta skutočným unikátom. Večer návrat na ubytovanie.

6. Deň
Pobyt v letovisko Lloret de Mar, osobné voľno, kúpanie. Presun nočnou jazdou do Francúzska – Nice.

7. Deň
V dopoludňajších hodinách príchod do Nice, prehliadka mesta, osobné voľno (povinná 9 hodinová prestávka autobusu). Vo večerných hodinách odjazd na Slovensko.

8. Deň
Príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

V cene je: poistenie insolventnosti CK, doprava moderným klimatizovaným autobusom, 3x ubytovanie s raňajkami (v prípade leteckého zájazdu 5x ubytovanie s raňajkami, doprava na letisko), DPH. Cena platí pri obsadení autobusu min. 40 platiacimi +3x doprovod grátis.
Cena nezahŕňa: vstupy, možnosť doobjednať si KCP v cene 1,80 €/deň.Využívame služby: