Čarovné Toskánsko


Spoznajte krásy čarovného Toskánska, jedného z najkrajších a najbohatších krajov v Taliansku, ktoré sa považuje za srdce Talianska a rozprestiera sa na Apeninskom polostrove. Na každom kroku na vás čaká množstvo pamiatok, prekrásna príroda a tiež skvelé kulinárske zážitky. Toskánsko je preslávené svojimi vinicami a značkovými vínami ako aj slávnym olivovým olejom. 
Poznávacie zájazdyPROGRAM:
1. deň
Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách, tranzit cez Rakúsko do Talianska.

2. deň
Príchod do kolísky renesancie – Florencia. Celodenný pobyt v meste počas ktorého navštíviem Plazzo Vecchio na Piazza dela Signoria so sochou Dávida od Michelangela, Baziliku Santa Croce, Giottovu zvonicu Kampanila, Chrám Santa Maria del Fiore, most Ponte Vecchio – unikátny a najstarší most cez rieku Arno, babtistériu San Giovanni, Baziliku San Lorenzo, námestie Piazza Republica, a možnosť návštevy slávnej obrazovej galérie u Fizzi.
Vo večerných hodinách presun na ubytovanie a nocľah. 

 
3. deň
Po raňajkách návšteva stredovekého mestečka Monterigioni. Mestské opevnenie s 13 st. má 14 veží a 2 brány. Uvidíme aj námestie Piazza Roma z románskym kostolom. Pokračujeme do kamenného stredovekého mestečka známeho ako mesta veží San Gimignano, stojaceho na mieste bývalého etruského osídlenia. Mesto je postavené na kopci, prehliadka centra s bazilikou di Santa Maria Assunta, Dóm Palazzo del Popolo, námestie Piazza della Cisterna. Návšteva vínnych pivníc spojená s ochutnávkou vín oblasti San Gimignano. Poobede presun do mestečka Volterra, ktoré je známe spracovaním alabastru. Počas krátkej prehliadky uvidíme námestie, katedrálu s 13. storočia, ktorá uchováva majstrovské maliarske diela a fresky, Rímsky amfiteáter. Presun na ubytovanie.
 
4. deň
Raňajky, po raňajkách presun do mestečka Pisa, kde počas prehliadky  navštívme námestie zázkrakov – Piazza dei Miracoli s baptistériom z 12. storočia, katedrálou a známu šikmú vežu. Presun do mestečka Lucca – mesto známe románskymi kostolmi a palácovými záhradami. Prehliadka Dómu, Piazza Napoleone, Piazza San Michele s kostolom. Vo večerných hodinách odchod z Talianska, presun na Slovensko. 
 
5. deň
V doobedňajších hodinách príchod na Slovensko. 
 
Cena: 189€ / 5-dňový zájazd
Termíny v roku 2015: 
27.05. - 31.05., 10.06. - 14.06., 09.09. - 13.09.Pripravili sme si pre vás pár zaujímavostí o Toskánsku.

Najkrajšie vyhliadkové veže v Toskánsku


Starodávne toskánske mesto Volterra


Most Ponte Vecchio vo Florencii


V cene je zarátané: doprava luxusným klimatizovaným autobusom, 2x ubytovanie s raňajkami, DPH, poistenie insolventnosti CK, sprievodca CK.

V cene nie je zarátané: poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia 1,60€/deň, obojsmerná miestenka v cene 7€ (možnosť výberu sedadla), príplatok za 1/1 izbu 30€/noc. Vstupy do kultúrnych pamiatok. 

Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 platiaich osôb.Kontaktný formulár
* Položky sú povinné


Využívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX