! Naše TOP výlety

Jednodňové školské výlety a exkurzie

Neopakovateľné školské výlety práve teraz!
Nie ste z Bratislavy a okolia? Nevadí! Študenti od 17.11.2014 cestujú vlakmi zadarmo. Pricestujte do Bratislavy a prestúpte do nášho AZAD busu. Vyberte si niektorú možnosť z ponúkaných výletov, prípadne ich kombináciu. V prípade viacdňových výletov ponúkame ubytovanie v Bratislave, alebo na Slnečných jazerách v cene od 15€ s raňajkami. Neváhajte, absolvujte skvelý výlet s CK AZAD.

Vlakom s AZADom


Atraktívne okolie Senca – včelársky skanzen, sibírkske tigre aj zvieracia farma  5€

V Kráľovej pri Senci sa nachádza unikátny včelársky skanzen, ktorý zachytáva podobu včelárstva od 19. storočia.  Neďaleko sa nachádza aj Kostolná pri Dunaji, v ktorej je vybudovaná farma na záchranu sibírskych tigrov. V Hrubej Borši je zase možné spoznať život na vidieckej farme, jazdiť na koni alebo koči a navštíviť mini Zoo.

Výlety pre školy

Hvezdáreň a vlastivedné múzeum v Hlohovci 5€
Astrońomia je merítkom kultúry národa.  A preto ľudí vedie od nepamäti večná túžba poznať nielen to, čo je okolo neho tu na Zemi, ale poznať aj ďaleké svety okolo nás, ktorých poslami sú práve hviezdy. Po prehliadke hvezdárne na nás čaká aj návšteva vlastivedného múzea, v ktorom sa nachádzajú bohaté zbierky spoločenských a prírodných vied z odborov história, archeológia, národopis, zoológia, entomológia a botanika.

Výlety pre školy

Trenčiansky hrad a zoofarma Nový Zéland 10€
Sídlo pána Váhu a Tatier – Trenčiansky hrad je nielen významnou historickou pamiatkou, ale aj miestom opradením povesťami a legendami. Jednou z najstarších, ale i najkrajších je príbeh o Omarovi, Fatime a Studni lásky. Po prehliadke hradu sa vydáme nadýchnuť novozélandskej atmosféry. Na 15 ha pozemku zoofarmy spoznáme zvieratá dovezené z rôznych kútov sveta -tasmánske klokany a pštrosy emu z Austrálie, škótsky horský dobytok z Veľkej Británie, ovce Romney z Nového Zélandu, ovca Quessant z Francúzska, kozy domáce zo Slovenska a ako prekvapenie pod nohami sa vám bude plaziť krokodíl, ktorý vo vás vyvolá otázku či ide alebo nejde o živého tvora.

Výlety pre školy

Bojnický zámok, zologická záhrada a múzeum praveku 13€
Romantický Bojnický zámok bol prechodným domov kráľa Matej Korvín ako aj grófa Jána Františeka Pálffyho. Dnes patrí medzi najstaršie, najvýznamnejšie a najnavštevovanejšie kultúrne pamiatky Slovenska. Na zámku sa pravidelne konajú podujatia ako „Festival duchov a strašidiel“ a „Rozprávkový zámok“.  Bývalý zámocký park je čiastočne využitý ako zoologická záhrada,  v ktorej uvidíte viac ako 2000 zvierat. Po návšteve Zoo sa presunieme do múzea praveku, ktoré je najbohatším náleziskom neandertálneho človeka v Európe.

Výlety pre školy

Abeland v Lozorne 5€
Dedinka menom Abeland sa nachádza kúsok od Lozorna. Je síce maličká, ale veru nie je obyčajná. Je to rodinný ranč plný domácich zvieratiek a všelijakej hydiny. Spoznáme čaro remesiel, histórie a jazdy na koňoch.

Výlety pre školy

Hrad Červený Kameň a jaskyňa Driny 5€
Spoznajte veľký hrad v Malých Karpatoch, ktorého expozícia je zameraná na vývoj bytovej kultúry šľachty a meštiactva na Slovensku. Po prehliadke hradu sa pesunieme do jaskyne Driny, ktorá je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku. Zvláštnosťou jaskyne je puklinový pôvod  a jej bohatá kvapľová výzdoba svojráznych tvarov.

Výlety pre školy

Planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom a Múzeum mincí a medailí v Kremnici 12€
Planetárium pomenované po vynikajúcom astronómovi 18. storočia je miestom, kde sa dozviete čo sa deje vo vesmíre, budeme pozorovať nebeské telesá na dennej i nočnej oblohe. V prípade priaznivého počasia budeme pozorovať aj slnko. Po prehliadke sa presunieme do historického mesta Kremnica, kde navštívime múzeum mincí a medailí. V prípade záujmu je možné výlet rozšíriť aj o návštevu štôlne Andrej  v ktorej sa tažilo zlato.

Výlety pre školy


Výlety pre školy

Biofarma v Stupave   5€
Spoznajte oázu pokoja v príjemnom prostredí Biofarmy, kde sa deti zoznámia s celým areálom a zvieratami. Na vlastné oči uvidia život na hospodárskom dvore, dozvedia sa ako vzniká syr a chlieb   a ako sa správať v lese. Čaká na vás aj vozenie na poníkovi alebo na starožitnom červeno drevenom koči ťahanom ťažným koňom.

Výlety pre školy

Po stopách M. R. Štefánika 9€
Mohyla M. R. Štefánika je  543 m vysoký travertínový pamätník postavený v roku 1928 na počesť velikána slovenských dejín Pamätník sa skladá z dvoch terás a v rohoch sa týčia 12 m obelisky. Po prehliadke pamätníku sa presunieme do  Košarísk, Štefánikovho rodného mesta. V jeho rodnom dome sa dnes nachádza múzeum, ktoré mapuje jeho životnú dráhu, súkromie a záľuby, no najmä vojenskú, diplomatickú a politickú činnosť.

Výlety pre školy

Vodný mlyn a malé technické múzeum v Kolárove 9€
Podunajské kolesové vodné mlyny patria k technickým fenoménom južného Slovenska. Jedným z najznámejších je aj vodný mlyn v Kolárove, ktorý sa nachádza pri brehu polostrova s pôvabným názvom Mrchovisko. Mlyn je holandského typu,  kamenný s kruhovým pôdorysom a má tri podlažia. Postavený bol koncom 19. storočia. Mlieť sa v ňom prestalo po prvej svetovej vojne. V areáli na brehu si pozriete aj postupne vznikajúci skanzen s domácimi zvieratami a exponáty malého technického múzea.

Výlety pre školy

Aquathermal Senec a Slnečné jazerá 5€
Keď sa pri Senci začal ťažiť štrk pre stavbu železnice, vybagrovaním tu vzniklo päť veľkých jazier, ktoré sa postupne prepojili do jedného celku.  Na Slnečných jazerách tak vznikli viaceré mierne sa zvažujúce pláže s dobre vybaveným zázemím, vodnými bicyklami aj nafukovacím hradom. Atraktívne miesto dopĺňa aj vodný svet Aquathermal s ôsmimi celoročno otvorenými bazénmi.

Výlety pre školy

Baťov kanál, prístav Skalica a veterný mlyn v Holíči 8€
Baťov kanál vznikol z iniciatívy Jana Antonína Baťu pre nákladnú lodnú dopravu a na zavlažovanie polí a lúk. Dnes slúži najmä ako turistická atrakcia. Ak sa chcete vcítiť do kože pravého námorníka – nemusíte chodiť ďaleko. Plavba bez hraníc po 65 km dlhom úseku Baťovho kanálu je tým pravým pre všetkých dobrodruhou.  Po plavbe navštívime aj kráľovské mesto Skalica a veterný mlyn v Holíči, ktorý je jediným dochovaným veterným mlynom na Slovensku.
 
Výlety pre školy

Výlety pre školy

*Cena autobusovej dopravy je kalkulovaná pri min. počte 45 platiacich detí.
V prípade menšieho počtu platiacich žiakov sa cena dopravy zvyšuje.
Pri min. počte 40 žiakov +1€, pri min. počte 35 platiacich +2€, pri min. počte 30 platiacich + 3€.

** cena je stanovená na jeden autobus s max. kapacitou 49 osôb v autobuse

Cena zahŕňa: autobusovú dopravu z Bratislavy pri min. počte 45 platiacich osôb 4x doprovod grátis
Cena nezahŕňa: vstupyVyužívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX