Zaujímavosti o BenátkachNiektorí chcú zažiť veľmi dobre zachovalú taliansku kultúru, iní sa zaviazať (veľa párov putuje do tzv. "Mesta Romantiky" aby sa zosobášili), a niektorí chcú jednoducho stráviť nádherné momenty skúmaním mesta uvoľneného životného štýlu. Okrem úžasných vecí uvedených vyššie, to čo je na Benátkach najzaujímavejšie a dobre známe po celom svete, je skutočnosť, že sú obklopené zo všetkých strán vodou. Tak na čo ešte čakáte? Čítajte ďalej a uvidíte, že tieto zaujímavé fakty vás presvedčia o tom, aby ste sa vydali do Benátok, mesta známeho ako "kráľovná Jadranu".

1. Geografický unikát
Benátky získali dojem magického plávajúceho mesta vďaka stavbám na drevených pilieroch rozkladajúcich sa na 118 ponorených ostrovoch na severnom konci Jadranského mora. 400 lávok pre chodcov a 170 kanálov pre člny prepája mesto, by bolo ľahko prístupné pre miestne obyvateľstvo.
V Benátkach sa narodilo viacero známych historických osobností, vrátane dramatika a známeho milovníka Giacoma Casanovu, prieskumníka Marca Pola a skladateľa Antonia Vivaldiho.

2. Straťte sa v bludisku
Benátky možno prirovnať k jednému veľkému dobrodružstvu. Akonáhle sa stratíte v kľukatých a zdanlivo nekonečných uličkách a mostoch, nemáte inú možnosť, než pokračovať v prechádzke, ktorá je vlastne to najlepšie, čo sa vám mohlo stať! Neexistuje lepší spôsob na prehliadku Benátok, než sa stratiť a nechať sa prekvapiť vždy novými výhľadmi a zaujímavosťami na každom vašom kroku. Pre istotu však odporúčame mať poruke mapu.

3. Gondoly
Ísť na výlet do Benátok a nepreviezť sa na legendárnej gondole je ako ísť do Francúzska a nepozrieť si Eiffelovu vežu. Tieto tradičné loďky sa ako dopravné prostriedky používajú v Benátkach už viac ako 10 storočí. Časom zdokonalené gondoly sú navrhnuté tak, aby boli ľahko ovládateľné ich kvalifikovanými kapitánmi, známymi hlavne ako gondoliery.
Získať licenciu gondoliera v Benátkach nie je vôbec jednoduché. Ročne mesto vydá len 3-4 licencie, ktorú záujemca môže získať po absolvovaní zložitého tréningu a zložení rigoróznej skúšky. V súčasnosti je v Benátkach okolo 400 gondolierov s licenciou.

4. Prekliaty palác
Opýtajte sa sprievodcu alebo kohokoľvek, kto pozná mesto na najdesivejšie miesto v Benátkach a sme si istý, že vám ukáže Ca'Dario, palác s atraktívnou benátskou renesančnou architektúrou postavený pri Grand Canal. Rad nevysvetliteľných úmrtí, ktoré, ako sa zdá, postihli všetkých jeho majiteľov sa datuje od roku 1847, teda od času keď bola táto stavba postavená.
Hovorí sa, že poslednou obeťou kliatby bol John Entwistle, známy basgitarista skupiny „The Who“, ktorý mal palác v prenájme v čase jeho smrti v roku 2002.

5. Trh Rialto
Trh Rialto tvoria časti Pescaria (časť s rybami) a Erbaria (časť so zeleninou a ovocím). Je to miesto, kam sa vybrať, ak chcete nahliadnuť do miestneho životného štýlu, alebo si nakúpiť čerstvo ulovené ryby z Jadranského mora, čerstvú zeleninu a pestrofarebné kvety v Benátkach. Najlepšie je samozrejme navštíviť trh ráno, keď je výber ešte bohatý a nakupujúcich je menej.
Pozor! Nikdy sa nedotýkajte vystavených produktov! Nie len na trhu Rialto, ale v celom Taliansku. Považuje sa to za veľmi nezdvorilé.

Na záver sme pre vás našli pár videí zachytávajúce Benátky v pohybe


Zájazd na Benátsky karneval 2015 vám ponúkame len za 54€!

Zdroj: http://www.venere.com/blog/venice-fun-facts/
Foto: https://www.behance.net/gallery/22430683/Venice-Golden-MemoriesVyužívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX