Hallstatt, Salzburg,Hitlerove Orlie hniezdo a jazero Wolfgangsee

Hallstatt: Hallstatt je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Horné Rakúsko v okrese Gmunden. Nachádza sa pri jazere Hallstätter See a spoločne s pohorím Dachstein a krajinnou a historickou kultúrnou oblasťou Inneres Sallzkammergut patrí k Svetovému dedičstvu UNESCO.

Salzburg: Mesto Salzburg je známe predovšetkým jedinečným historickým centrom s pamiatkami zo 17.-18. storočia. Staré mesto (historické mestské jadro) bolo v roku 1996 zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Orlie hniezdo: Kehlsteinhaus, tiež  známe aj ako Hitlerovo "Orlie hniezdo", sa nachádza na skalnatom hrebeni vo výške 1834 m.n.m.

Wolfgangsee: Wolfgangsee je jazero v Rakúsku, ktoré sa väčšou časťou nachádza v regióne Salzburgu a je jedným z najznámejších jazier v rekreačnej oblasti Salzkammergut.
Poznávacie zájazdy

PROGRAM:

1. deň
Odchod zo Slovenska  v skorých ranných hodinách. Príchod do idylickej dedinky Hallstatt. Mesto je právom označované ako najkrajšie mesto pri jazere. Návšteva unikátnej Kostnice s viac ako 1200 lebiek, možnosť plavby po Hallstattskom jazere, priamo v centre si budete môcť prezrieť archeologické vykopávky, ktoré sa nachádzajú pod obchodíkom - Dachsteinsport Janu, prechádzka po Hlavnom námestí. Individuálne voľno. Popoludní presun do Mozartovho mesta Salzburg, ktoré je známe nekonečným množstvom vežičiek.  Salzburské Staré Mesto je barokovou fiestou kostolov, námestí, dvorov a fontán, vezúcich sa na vlnách šarmu Mozartovskej mekky. Po prehliadke individuálne voľno.
Vo večerných hodinách presun na ubytovanie.

2. deň
Po raňajkách presun k Orliemu hniezdu, ku ktorému Vás dovezie turistický autobus. Po príchode prejdete tunelom až k slávnemu výťahu, ktorý využíval aj sám Hitler. Môžete si vychutnať výhľad, ktorý bol kedysi určený iba pre führera a jeho suitu. Pri peknom počasí je z vrcholu vidno až do vzdialenosti 200 km. Individuálne voľno. V obedňajších hodinách presun k jednému z najkrajších jazier – k jazeru Wolfgangsee, ktoré je v letnom období veľmi navštevované. Individuálne voľno.
Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.
 
Cena: 99€  /  2-dňový zájazd
Termíny v roku 2015:
 06.06. – 07.06., 20.06. – 21.06.,  12.09. – 13.09

V cene je zarátané: doprava luxusným klimatizovaným autobusom, 1x ubytovanie s raňajkami, sprievodca CK, DPH, poistenie insolventnosti CK.

V cene nie je zarátané: poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 1,60€/os./deň, obojsmerná miestenka v cene 7€ (možnosť výberu sedadla), príplatok za 1/1 izbu 30€/noc. Vstupy do kultúrnych pamiatok.

Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 platiacich účastníkov.Kontaktný formulár
* Položky sú povinné


Využívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX