Veľký okruh Škandináviou


Nórsko, Švédsko, Dánsko
Pre turistov, ktorých láka poznávanie severných častí Európy, prinášame možnosť absolvovať neopakovateľnú a pútavú cesto severskými krajinami Škandinávie. Navštívite krásne oblasti Švédska, Dánska a Nórska.
Spoznáte prekrásnu severskú prírodu, lesy, priezračné jazerá a hory. Budete sa plaviť škandinávskym trajektom, svoje krásy odhalí Nórske more.
Poznávacie zájazdyPROGRAM:
1. deň
Odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách cez územie Českej republiky do Nemecka.

2. deň
Príchod do prístavu Rostock, trajekt do Dánska - prístav Gedser (cca 2 hodiny), v poludňajších hodinách príchod do Kodane, celodenná prehliadka mesta: kráľovský palác Amalienborg, Mramorový kostol, prístav, Palác Christianborg, Katedrála, Radnica, fakultatívne návšteva Kruhovej veže s krásnym výhľadom na mesto, časť Nyhavn, symbol mesta Malá morská víla.
Večer ubytovanie v hoteli na okraji mesta.

 
3. deň
Po raňajkách je plánovaný krátky tranzit do Švédska , absolvujete  presun cez most Oresundsbro. Dopoludnia absolvovanie prehliadky mesta Malmö – hrad, radnica, prístav, námestie Gustav Adolfs torg, mrakodrap Turning Torso – najvyšší mrakodrap v Škandinávii. Presun do mesta Helsingborg, prehliadka: radnica, pevnosť.
Po prehliadke presun do hotela v blízkosti Göteborgu.

 
4. deň
V dopoludňajších hodinách absolvovanie prehliadky Göteborgu - radnica, športoviská, ktoré preslávili mesto. Transfer a podvečer príchod do Osla, prehliadka mesta - historická časť mesta, parlament, katedrála, národné divadlo, kráľovský palác, prechádzka v Parku Vigeland s viac ako 200 sochami zo žuly, bronzu a železa.
Ubytovanie v hoteli v blízkosti Osla.

 
5. deň
Prehliadky Osla: olympijské múzeum Holmenkollen (lyžiarsky areál), múzeá Vikingov, Kon-Tiky, námorníctva. Transfer a večer príchod do hotela v blízkosti Lysefjordu, nocľah.

6. deň
Presun k Lysefjordu – fjord svetla. Turistická vychádzka na  Preikestolen (Kazateľnica), ktorá trvá asi 4 hodiny. Preikestolen pripomína kamenný stôl vystupujúci z masívu a týči sa 604 m priamo nad Lysefjordom – návštevníka očarí neopakovateľný výhľad. Ubytovanie vo večerných hodinách v blízkosti nórskeho prístavu Kristiansand.

7. deň
Cesta trajektom z nórskeho prístavu Kristiansand do dánskeho prístavu Hirtshals, ktorý trvá 2 hod. 30 min. Transfer autokarom cez Nemecko a ČR na Slovensko.

8. deň
Príchod na Slovensko dopoludnia.


Cena: 439€ / dospelá osoba; 399€ / dieťa do 12 rokov
5-dňový zájazd
Termíny v roku 2015: 09.08. - 16.08.

V cene je zarátané: doprava luxusným klimatizovaným autobusom, trajekt, 5 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zarátané: poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia 1,60€/deň, obojsmerná miestenka v cene 7€ (možnosť výberu sedadla). Vstupy do kultúrnych pamiatok. 

Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 platiaich osôb.Kontaktný formulár
* Položky sú povinné


Využívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX