Toskánsko - Volterra

Volterra sa nachádza vo východnej časti provincie Pisa, na hranici provincie Siena. Mesto je situované na kopci, 540 metrov nad morom, medzi údoliami Cecina a dell'Era. Počiatky Volterra siahajú až do čias dávnych Etruskov, ktorí poznali mesto pod názvom Velathri alebo Felathri, rimania zase ako Volaterrae. Steny z éry Etruskov sú stále viditeľné, dobre zachovalé a obklopujú centrum mesta. Nasávať stredovekú atmosféru môžete prechádzkou úzkymi uličkami v centre mesta.
Počas stredoveku bolo mesto domovom biskupstva, neskôr sa dostalo do rúk Florencie a nakoniec skončilo pod vládou veľkovojvodstva Toskánska.
Čo nevynechať vo Volterre?

Volterra ponúka pre návštevníkov množstvo zaujímavých miest. Vybrali sme pre vás tri, ktoré sa nachádzajú na rovnakom mieste.

Srdce stredovekého mesta tvorí námestie Piazza dei Priori s nádherným Palazzo dei Priori, dnešnou radnicou. Fasáda radnice má starobylé symboly z mramoru a glazúrovanej keramiky. Na rovnakom námestí nájdete taktiež Palazzo Pretorio, ktorého starobylá veža je považovaná za jednu z prvých veží mesta. Je známa aj pod menom „Veža malého prasiatka“, pretože na vrchu veže na poličke je malé prasa z kameňa.

Duomo alebo Katedrála je románska stavba z 12. storočia, postavená na mieste predchádzajúceho kostola. Katedrála má fasádu a vchod postavenú v románskom štýle, pričom vchod bol postavený v 13. storočí. Interiér bol prerobený ku koncu 16. storočia v renesančnom slohu a má bohato zdobený strop a niekoľko kaplniek s freskami a drevenými platňami. V rámci prestavby bola prerobená aj mramorová kazateľnica z 12. storočia.

Baptistérium Katedrály stojí na námestí oproti Katedrále Duomo. Jedná sa o budovu z 13. storočia s oktagonálnou základňou. Fasáda je zdobená pruhmi bieleho a zeleného mramoru. Tento štýl je v Toskánsku veľmi bežný. Interiér je jednoduchý, no je to domov naozaj výnimočného umeleckého diela: osemhrannej mramorovej krstiteľnice, vytvorenej podľa architekta Sansovina v roku 1502.

Autobusový zájazd Čarovné Toskánsko

Zdroj: http://www.turismo.intoscana.itVyužívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX