Najkrajšie vyhliadkové veže v Toskánsku


Ponúkame vám zoznam tých najlepších vyhliadok v Toskánsku.

Šikmá veža v Pise

Symbol Toskánska – šikmú vežu v Pise predstavovať veľmi nemusíme. Je to najslávnejšia veža na svete a jedna z najfotografovanejších pamiatok, hlavne vďaka svojmu charakteristickému sklonu. Taktiež je to jedna z najnavštevovanejších pamiatok Talianska. Z bezpečnostných dôvodov je vstup na vežu obmedzený a preto vychutnať si výhľad z veže môže len pár šťastlivcov, no neuviesť túto architektonickú raritu v našom zozname by bol hriech.

Šikmá veža v Pise
Foto: Ramon Roura (flickr.com)


Duomo vo Florencii

Precítiť rozmery dómu Brunelleschi vo Florencii zblízka je dych berúci zážitok pre deti i dospelých. Jeho 463 schodov vedúcich k jedinečnému výhľadu na mesto dá zabrať, no odmena stojí za to. Očarujúcu scenériu mesta, rieky, okolitých kopcov a všetkých najznámejších pamiatok si môžete vychutnať len z vrcholu veže dómu. Pri štveraní sa hore si môžete pozorne prezrieť pôsobivý obraz Posledného súdu, ktorý zdobí interiér kopuly.

Veža Duomo vo Florencii
Foto: Mariano Mantel (flickr.com)


Veža Palazzo Vecchio vo Florencii (Torre di Arnolfo)

Ďalším zo symbolov Florencie je 95 metrov vysoká veža Palazzo Vecchio. Nádherný výhľad na mesto ponúka vyhliadka na vrchole veže, kam vedie schodisko s 223 schodmi. Na vyhliadku sa nedostanete ak prší, vtedy je vstup zakázaný. Prístup k vyhliadke je taktiež zakázaný pre deti do 6 rokov.

Veža Palazzo Vecchio vo Florencii
Foto: David Fernández (flickr.com)


Torre del Mangia v Siene

Veža Torre del Mangia bola postavená v rokoch 1338 až 1348 a nachádza sa na Piazza del Campo, hlavnom námestí Sieny. V dobe keď bola postavená, patrila k najvyšším vežiam v Taliansku. Veža je pomenovaná podľa svojho prvého zvonára, Giovanniho di Balduccio, prezývaného Mangiaguadagni. Ak chcete vystúpiť na vrchol, musíte prekonať viac ako 500 schodov na úzkom schodisku. Z vrcholu však potom môžete obdivovať nielen námestie Piazza del Campo, ale aj nádhernú scenériu na strechy Sieny.

Veža Torre del Mangia
Foto: Jacqueline Poggi (flickr.com)


Torre Grossa v San Gimignano

Torre Grossa (Veľká Veža) je najvyššou vežou San Gimignano a nachádza sa na námestí Piazza del Duomo, vedľa Palazzo del Podesta. Veźa má štvorcovú podstavu a stavba bola dokončená v roku 1311. Torre Grossa je vysoká 54 metrov a je to jedna z troch veží otvorených pre verejnosť. Na vrchole veže, ktorá ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu, je zvonica.

Veža Torre Grossa
Foto: Andy Hay (flickr.com)


Autobusový zájazd Čarovné Toskánsko
Využívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX