Čo je v Barcelone zadarmo?

Ak chcete objavovať Barcelonu alternatívnym spôsobom a bez nutnosti platiť vstupy, určite čítajte ďalej, tento článok by vás mohol zaujímať. Každý mesiac nájdete v Barcelone zaujímavé podujatia, ktoré sú úplne zadarmo a ak nechcete len vylihovať na pláži, oplatí sa sledovať novinky na turistických stránkach.
Máme pre vás však aj pár tipov, ktoré sú k dispozícií po celý rok bez zaťaženia vašej peňaženky.

Jardí Botànic. Táto bežne spoplatnená botanická záhrada je zadarmo po celý deň prvú nedeľu v mesiaci a všetky ostatné nedele od 15:00. Pohodlná prechádzka po areáli je neopakovateľnou príležitosťou objaviť miesto, ktoré je plné rastlín rôznych druhov. Navyše, v novembri je tu možnosť zúčastniť sa rôznych workshopov o rastlinách, či hubách a využiť bezplatné prehliadky so sprievodcom. Taktiež sa tu často organizujú rôzne hudobné akcie, tradičné hry a výstavy.

Jardí Botànic
Foto: Jorge Franganillo (flickr.com)


Sala Ramona. Jedno z najlepšie strážených tajomstiev v časti Poblenou. Toto koncertné miesto je prevádzkované hudobníkmi na najvyššej úrovni, ktorí milujú predvádzanie na verejnosti a improvizované jam sessions. Nemusíte platiť vstupné, no nejaké to euro do daru poteší. Miesto je vo vnútri Espai de Creació – ulica Carrer Amista 14. Umelecký kotol, v ktorom sa varia všetky možné druhy aktivít. Umelecká galéria taktiež stojí za návštevu, vždy je tam nejaká zaujímavá výstava.

Sala Ramona
Foto: Ramon Roura (flickr.com)


Horné poschodie La Pedrera. La Pedrera je jednou z najfotografovanejších objektov v meste. No aj napriek tomu veľmi málo ľudí vie, aké tajomstvo skrýva vo vnútri: zaujímavé výstavy zadarmo sa odohrávajú na prvom poschodí tohto slávneho medzníka modernizmu. Návštevu odporúčame nielen kvôli výstavám, ale aj kvôli nádhernému interiéru tejto Gaudího budovy.

La Pedrera
Foto: -ted (flickr.com)


La Virreina - Centre de la Imatge. Každý utorok o 18:00 sa tu pre návštevníkov organizujú prehliadky so sprievodcom. Nemusíte sa rezervovať vopred. Výstavná plocha sa nachádza v dôležitom dome z obdobia katalánskeho baroka. Odporúčame vám navštíviť tento palác plný úžasného bohatstva, postavený miestodržiteľom Peru v rokoch 1772 až 1778.

La Virreina
Foto: Oh-Barcelona.com (flickr.com)


Ďalšou alternatívnou trasou, ktorú dávame do pozornosti, je prechádzka po známych cintorínoch. V Barcelone je množstvo chodníkov v rámci cintorínov, ktoré sú ideálne pre odvážnejšie, viac zvedavé typy návštevníkov. Na prvú a tretiu nedeľu v mesiaci si môžete naplánovať prehliadku cintorína Poblenou, ktorý je plný sôch neoklasického štýlu a hrobov slávnych hercov a architektov. Ďalším zaujímavým cintorínom je Montjuïc, ktorý tiež organizuje bezplatné prehliadky počas druhej a štvrtej nedele v mesiaci. Nájdete tu diela Josepa Puiga aj Cadafalcha a Eusebi Arnau, ale aj hroby významných osobností, ako je Joan Miró, Isaac Albeniz a Francesc Macià.

Cintorín Poblenou
Foto: Poblenou - Santi Navarro (flickr.com)
Využívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX