Tučepi - malebné mestečko Makarskej riviéry

Tučepi sa nachádza 4 km juhovýchodne od mesta Makarska. Až do zemetrasenia v roku 1962, väčšina obyvateľov žila v osadách na úpätí pohoria Biokovo. V súčasnosti je z tohto mestečka populárna turistická destinácia vďaka svojmu nádhernému pobrežiu, jeho možnostiam pre šport a jeho možnostiam ubytovania. Osídlenie Tučepi začalo pred štyrmi tisíckami rokov starovekými Grékmi.

Tučepi je jednou z najkrajších a najznámejších dovolenkových destinácií na Jadrane, s mnohými hotelmi a vilkami, ktoré ponúkajú rôzne formy ubytovania. Moderná časť Tučepi, ktorá sa nachádza v južnej časti, je situovaná pozdĺž štyroch kilometrov miernej, kultivovanej kamienkovej pláže a využíva svoje podmienky hlavne v oblasti cestovného ruchu.

Tučepi
Foto: Jillian (flickr.com)


Vyznačuje sa najkrajšou a najdlhšou kamienkovou plážou na Makarskej riviére, borovicovými lesmi, olivovými hájmi, luxusnými hotelmi, krásnymi vilkami a množstvom športovísk. Oblasť bohatá na prírodné vodné pramene oplýva terasovitými záhradami, vinicami a olivovými hájmi. Pobrežné svahy sú posiate dedinami postavenými v tradičnom stredomorskom štýle s architektúrou z raného osídlenia, ako je napríklad impozantný Tumulte - mohyly pravekých ľudí (staroveká kamenná pevnosť s výhľadom na dedinu).

Tučepi
Foto: archív CK AZAD


Biele kamienkové pláže Tučepi sú lemované borovicami a olivovníkmi a udržujú si miernu klímu, čiastočne vďaka krytiu poskytovaného pohorím Biokovo. Miestne špeciality sú v ponuke ako vo veľkých, pohodlných reštauráciách, tak aj v malebných rodinných konobách.

Tučepi
Foto: archív CK AZAD


Mimo veľkých hotelov, nočný život tu má skôr formu dlhých rozhovorov nad pohárikom rakije alebo kávou. Ak však máte záujem o nákupy a rušnejší život, stačí sa prejsť do blízkej Makarskej. Služby na vysokej úrovni v hoteloch a privátnych apartmánoch, v kombinácií s nádherným okolím, zaručujú dovolenku, na ktorú určite tak skoro nezabudnete.

Tučepi
Foto: archív CK AZAD


Tučepi je spojené s mestami Split, Makarska a Dubrovnik pravidelnými autobusovými linkami, takže ak máte záujem prezrieť si tieto dôležité historické a kultúrne centrá, nemusíte sa báť, stačí vychutnávať.Využívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX