Atraktívne Poľsko - Osvienčim, Krakow a Wieliczka

Objavte čaro i smútok histórie, ako aj znovu nájdenie starej pravdy, že „soľ je nad zlato“ vďaka netradičným pamiatkam, ktoré Vám Poľsko ponúka.
 
Krakov – jedno z najnavštevovanejších miest strednej Európy, bývalé kráľovské mesto, dnes hlavné mesto Malopoľského vojvodstva.
Osvienčim – múzeum v pôvodných priestoroch tábora Auschwitz a Birkenau, koncentračné tábory – symbol masového vyvražďovania, holokaustu a teroru.
Wieliczka – najstaršia a najväčšia soľná baňa v Európe. Sprístupnená je 3,5 km dlhá trasa so soľnými jazerami, komorami či kaplnkou, ktoré sa rozprestierajú v hĺbke od 64 do 135 m. 
Poznávacie zájazdyPROGRAM
1. deň
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách, cesta do Poľska a prehliadka Osvienčimu.
Druhá svetová vojna otriasla celým svetom avšak pocit, ktorý zažijete, keď vstúpite do koncentračného tábora Auschwitz v Osvienčime sa ničomu nevyrovná. Tento zážitok je síce psychicky náročný, ale reálny. Určite naň nezabudnete a možno vám zmení pohľad na život. Presun do Krakowa, osobné voľno, ubytovanie, nocľah.

 
2. deň
Raňajky a prehliadka Krakowa. Symbolom starého Krakowa je hrad Wawel. Kráľovský korunovačný zámok stojí na 228 metrovom pahorku nad riekou Wisła. Pamiatky Wawelu: Kaplnka Žigmunda, Obrí zvon, Kríž Čierneho Krista. Nachádzajú sa tu aj početné historické stavby, paláce, kostoly, ale aj Jagellovská univerzita a gotická katedrála, kde boli v minulosti pochovávaní poľskí králi.
Staré mesto je charakteristické početnými historickými stavbami (komplex stredovekých a renesančných budov, ktorým dominuje Sukiennicea kde v 13. storočí existoval jeden z najväčších trhov v Európe, Židovské mesto Kazimierz. Odchod do hotela, nocľah.

 
3. deň
Raňajky, presun na návštevu soľných baní vo Wieliczke.
Wieliczka je najstaršia soľná baňa v Poľsku, ktorá bola celé stáročia prameňom bohatstva regiónu a kultúrnym základom. Prekrásne kaplnky, úžasné podzemné jazerá, originálne zariadenia a výstroj, ako aj zachované výtvory baníckych prác podávajú obraz o boji ľudí so živlami. Baňa sa rozprestiera na deviatich poschodiach, ktoré sú skryté pod mestom v hĺbke 327 m. Baňa Wieliczka bola v roku 1978 zapísaná aj do Prvej listiny svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.


Cena: 99€
Termíny v roku 2015: 
02.04. – 05.04., 28.05. – 31.05., 17.09. – 20.09.

V cene je zarátané: doprava luxusným klimatizovaným autobusom, 2x ubytovanie s raňajkami, sprievodca CK, DPH, poistenie insolventnosti CK.

V cene nie je zarátané: poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 1,60€/os./deň, obojsmerná miestenka v cene 7€ (možnosť výberu sedadla), príplatok za 1/1 izbu 30€/noc. Vstupy do kultúrnych pamiatok.Kontaktný formulár
* Položky sú povinné


Využívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX