Kúpele Piešťany

Slovenské liečebné kúpele Piešťany patria viac ako 100 rokov k popredným európskym kúpeľom v liečbe reumatizmu, rehabilitácii pohybového aparátu a nervového systému. Využívajú pritom prírodné zdroje – unikátne liečivé sírne bahno a termálnu minerálnu vodu.
 
Kúpeľný ostrov je oázou pokoja a relaxu, ale ponúka tiež množstvo príležitostí pre športové aktivity. Ponuku na voľný čas dopĺňa bohatý kultúrny program spoločenského centra, ale aj 9-jamkové ihrisko a vonkajšie termálne kúpalisko "Eva" s tenisovými kurtmi a ihriskami na plážový volejbal.

Priamo na ostrove sa nachádzajú 2-5-hviezdičkové kúpeľné hotely s vlastným rehabilitačným centrom. Prekrásny kúpeľný park je ideálny pre prechádzky a množstvo kaviarní a reštaurácií ponúka domáce i medzinárodné špeciality.

Ubytovanie:
V areáli kúpeľov nájdete množstvo ubytovacích zariadení v rôznych kategóriách: 5*hotel Thermia Palace, 4* hotel Esplanade, 3* hotel Grand Splendid, 2* hotely Pro Patria a Jalta, Vilu Trajan, dependance Smaragd a Šumava.

Hotel Thermia Palace ***** - renovovaný secesný päťhviezdičkový hotel ponúka ubytovanie v 118 luxusných klimatizovaných izbách vrátane apartmánov. Hotel je priamo spojený s kúpeľným domom Irma Health Spa.

Kategórie izieb:
Komfort, Deluxe, Deluxe Plus – luxusné klimatizované nefajčiarske izby s kúpeľňou (vaňa alebo sprcha), LED TV (SAT-TV), 2 telefóny, WIFI, trezor, minibar na požiadanie, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť.
Apartmán- luxusný klimatizovaný nefajčiarsky apartmán s obývačkou a spálňou, kúpeľňou, balkónom, LED TV (SATTV), Hi-Fi, 2 telefóny, WIFI, trezor, minibar na požiadanie, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť, papuče, rozostieľka, denná tlač na požiadanie, osobná váha.
 
Hotel Grand Splendid*** - sa nachádza v severnej časti Kúpeľného ostrova obklopený storočnými stromami. Splendid ponúka 143 izieb a Grand 161 izieb. Hotel je chodbou priamo spojený s Balnea Health Spa centrom. Hosťom ponúka širokú škálu jedinečných liečebných a relaxačných procedúr v tichom prostredí ako i bohatý kultúrny a hudobný program.

Kategórie izieb:
SPLENDID -  Komfort -nefajčiarska izba s kúpeľňou (vaňa), balkón, SATTV, WIFI, minibar, telefón, trezor, sušič vlasov a kúpací plášť. Izby s klimatizáciou na vyžiadanie a za príplatok.
GRAND – Štandard, Komfort,  -nefajčiarska izba s kúpeľňou (vaňa), balkón, SAT-TV, WIFI, minibar, trezor, telefón, sušič vlasov a kúpací plášť. Možnosť prístelky.: nefajčiarska izba s kúpeľňou (vaňa), balkón, SATTV, WIFI, minibar, telefón, trezor, sušič vlasov a kúpací plášť Hotel ponúka ja možnosť ubytovania v apartmánoch.

Hotel Jalta** - ponúka  67 útulne zariadených izieb a je iba niekoľko minút vzdialený od Kúpeľného ostrova. Letné terasy hotela vás pozývajú k odpočinku.
Izby kategórie Štandard sú nefajčiarske a vybavené: WC a sprchou, SAT-TV, balkónom, telefónom, trezorom, sušičom vlasov na požiadanie. Hotel disponuje aj apartmánmi a izbami economy kategórie.

Vila Trajan** - Útulne zariadená Vila Trajan leží len kúsok od pešej zóny a neďaleko symbolu mesta Piešťany. Všetkých 27 izieb poskytuje pohodlie a rodinnú atmosféru. Klienti si môžu vybrať z kategórii Štandard, Komfort a z apartmánov. Všetky izby sú nefajčiarske s kúpeľňou,  SAT-TV, trezorom, telefónom, sušičom vlasov na požiadanie

Stravovanie:
Klienti majú možnosť polpenzie a plnej penzie počas svojho pobytu. Každý hotel disponuje vlastnou reštauráciou. Klienti ubytovaní vo Vile Trajan a dependanceoch Smaragd a Šumava sa stravujú v hoteli Jalta.

Liečebné procedúry:
Kúpele poskytujú množstvo liečebných procedúr ako napr. balneoterapiu, bazénny kúpeľ s vrstvou sírneho bahna,  bahenné zábaly, termálne minerálne kúpele, perličkové kúpele, uhličité kúpele, vodoliečbu, fyzioterapiu, elektroliečbu, inhalácie, fototerapiu, akupunktúru, magnetoterapiu, kryoterapiu, termoterapiu, špeciálnu psychoterapiu a rôzne iné.

Pobyty:
Komplexný kúpeľný pobyt (min 8 dní)
zahŕňa ubytovanie s plnou penziou: raňajky formou bufetových stolov, obed, večera, zdravotné vyšetrenia: (vstupné a výstupné), diagnostiku a laboratórne testy na základe predpisu lekára, liečebné procedúry: individuálny liečebný program zahŕňa 24 procedúr na týždeň (7 nocí). Lekár predpisuje 20 procedúr na základe zdravotného stavu hosťa a odporučí niektorý druh aktívnej rehabilitácie ako sú skupinové cvičenia alebo fitnes tréning s trénerom (4 vstupy týždenne).

Komplexný kúpeľný pobyt Light( min 8 dní)
zahŕňa ubytovanie s plnou penziou: raňajky formou bufetových stolov, obed, večera , zdravotné vyšetrenia: (vstupné a výstupné) , diagnostiku a laboratórne testy na základe predpisu lekára,liečebné procedúry: individuálny liečebný program stanovený na základe zdravotného stavu hosťa a predpisu lekára, ktorý zahŕňa do 18 procedúr za týždeň (7 nocí), vrátane aktívnej rehabilitácie (3x týždenne) ako sú skupinové cvičenia alebo fitnes tréning s trénerom.

Program na chudnutie ( min 14 dní)
zahŕňa ubytovanie s plnou penziou: špeciálna redukčná diéta - a pitnú kúru, zdravotné vyšetrenia: (vstupné a výstupné) + lokalizácie tuku na tele + predpis individuálneho režimu stravovania + konzultácia s diétnou asistentkou , konzultácia s fitnes trénerom BMI a WHR kontrola, diagnostika a laboratórne testy, liečebné procedúry: do 28 procedúr za týždeň

Chuť Piešťan ( min 3 dni)
zahŕňa ubytovanie s polpenziou: raňajky formou bufetových stolov, večera, konzultáciu s lekárom, liečebné procedúry: relaxačný program zahŕňajúci nižšie uvedené procedúry: 2 noci - 3 procedúry za pobyt 1x termálny kúpeľ - zrkadlisko, 1x čiastočný bahenný zábal, 1x klasická masáž – čiastočná

Navždy mladý týždeň (min 8 dní)
pobyt určený pre seniorov zahŕňa ubytovanie s polpenziou: raňajky formou bufetových stolov, večera , zdravotné vyšetrenia (vstupné) EKG test,liečebné procedúry: do 12 procedúr za týždeň (7 nocí), vrátane aktívnej rehabilitácie (3x týždenne) ako sú skupinové cvičenia alebo fitnes tréning s trénerom Výber procedúr z nasledovného: individuálny termálny uhličitý kúpeľ, čiastočný bahenný zábal alebo parafango (1x týždenne), parafínový zábal, termálny kúpeľ - zrkadlisko alebo individuálny termálny minerálny kúpeľ, soľná jaskyňa, vírivý kúpeľ, striedavý nožný kúpeľ - šľapačky, klasická masáž - čiastočná, suchý uhličitý kúpeľ

Hotel Izba / os / noc Komplexný
kúpeľný pobyt
Komplexný kúpeľný
pobyt LIGHT
Program
na chudnutie
Navždy mladý Chuť PIešťan
Thermia Palace**** 2-lôžková
Komfort
155€ 150€ 175€ - 145€
Grand Splendid*** Splendid 1/2 Komfort 90€ 85€ - 70€ 80€
Grand Splendid*** Grand 1/2 Standard 80€ 75€ - 60€ 70€
Jalta 2-lôžková Economi 55€ 45€ - 40€ -
Jalta 2-lôžková Standard 65€ 55€ - 50€ -
Vila Trajan 2-lôžková Standard 70€ - - 55€ 60€
Vila Trajan 2-lôžková
Komfort
75€ - - 60€ 65€


Doplatky:
Prístelka je možná len pre deti do veku 12,99 r. Deti staršie ako 13 r. a dospelé osoby môžu byť na prístelke len v izbách kategórie Apartmán.
Thermia Palace ***** - od 145 €/os/noc, Grand Splendid*** - od 60 €/os/noc, Jalta** - od 50 €/os/noc, Vila Trajan** - od 55 €/os/noc

Cena nezahŕňa daň za ubytovanie, platí sa na mieste.

Pre viac informácií ohľadom doplatkov, cien počas a mimo sezóny a s akýmikoľvek inými otázkami sa neváhajte obrátiť na nás telefonicky alebo emailom.
 

Doporučujeme:


Kontaktný formulár
* Položky sú povinné


Využívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX