Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
  • Termíny a ceny
  • Ubytovanie
  • Popis hotela
  • Popis miesta
  • Mapa

Termíny a ceny

Mesiac od
Dĺžka
Strava
Doprava
Termín
Dĺžka
Strava
Doprava
Zľava
Ušetríte
Cena od
22.06.2024 - 26.06.2024
5 dní
Raňajky
Autobusová
209 €
23.06.2024 - 27.06.2024
5 dní
Raňajky
Autobusová
209 €

Ubytovanie a rozmiestnenie osôb

Popis hotela

Informácie o výlete:

Navštívte večné mesto Rím, v ktorom vládol Cézar, ale i šialený Caligula. Svojim bohatstvom Vás očarí Vatikán., nekonečnosťou prekvap´´i námestie Forum a krvavou povesťou ohromí Koloseum.

Deň 1:

Odchod zo Slovenska. Nočnou jazdou tranzit cez Rakúsko do Talianska. Non stop jazda s krátkymi bezpečnostnými prestávkami.

Deň 2:

Príchod do Ríma v ranných hodinách. Prehliadka historického centra večného mesta: Piazza del Popolo, Španielske námestie s monumentálnymi schodmi, fontána diTrevi, najzachovalejšia antická budova v Ríme - Pantheon, romantické námestia Piazza Navona a Piazza Colonna, Largo Torre Argentina, Campo Dei Fiori, Ghetto, kostol Chiesa Del Gesu, gotický kostol S. Maria Sopra Minerva, Piazza Venezia. Ubytovanie a nocľah.

Deň 3:

Celý deň strávime poznávaním jedného z najmenších štátov sveta – VATIKÁNU. Vatikánske múzeá so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou. Svätopeterské námestie, chrám sv. Petra, kde je možnosť návštevy kupoly chrámu vo výške 132 m, z ktorej je nezabudnuteľný výhľad na mesto. Prehliadka pokračuje návštevou Anjelského hradu, Forum Romanum a Koloseom. Nasleduje osobné voľno a ubytovanie.

Deň 4 :

Návšteva historického mestečka TIVOLI, nachádzajúceho sa nad Rímom. Starobylé mesto Tivoli bolo v cisárskych dobách obľúbeným letným sídlom rímskych velikánov a cisárov. Navštívime letovisko cisára Hadriána Villa Adriana, ako aj vilu Villad´Este, ktorá patrí k najkrajším renesančným stavbám v Taliansku. V oboch komplexoch sa nachádza množstvo fontán, vodopádov a parkov. V poobedňajších hodinách návrat do Ríma, mesta ktoré je okrem histórie známe aj ako mesto módy. Výhodné nákupy sú na Via Del Corso, Via Nazionale alebo na Via Coladi Rienzo. Vo večerných hodinách odchod z Ríma.

Deň 5:

Tranzit z Talianska do Rakúska. Predpokladaný návrat na Slovensko v popoludňajších hodinách. 

Program a dĺžku výletu je možné upraviť podľa vlastných predstáv.

Cena zahŕňa:

Autobusovú dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 2x ubytovanie s raňajkami, skupinový bonus 45:3 GRÁTIS, poistenie insolventnosti CK

 

Možnosti doplatku:

Profesionálny sprievodca 30€/osoba

 

Mapa